Podlahy snášející vlhkost

Koupelna dnes už nemusí z pravidla znamenat studenou dlažbu. Důležité je, aby však krytina dobře snášela vlhkost a třeba i trochu té vody. K dispozici se nabízí exotické dřeviny, jakými jsou například teak, bambus, nebo třeba vinylové podlahy.

Dřevěné podlahyVinylové podlahyPVC podlahy

  • Dřevěné podlahy

    Dřevo pomáhá udržovat optimální klima v místnosti a pozitivně ovlivňuje vaše zdraví. Tlumí zvuky, je tepelný izolant a zároveň pohlcuje pachy. Dřevěné podlahy se hodí do každého interiéru, působí příjemně, teple a při správné montáži vám vydrží dlouhá desetiletí. Každá podlaha je originál s jedinečným vhledem, lze ji nespočetněkrát renovovat či barevně upravovat, abyste dosáhli kýženého vzhledu.

  • Vinylové podlahy

    Vinylová podlaha se skládá z několika vrstev, kdy základem bývá odolná a pevná spodní vrstva, která současně dobře izoluje hluk. Na ní je nanesena vrchní designová vrstva. Dodávají se ve velkém množství dekorů, a to nejen dřeva, ale i imitací mramoru, betonu či dlaždiček. Poslední vrstva je ochranná, nejčastěji z polyuretanu. V současné době nastupuje trend click vinylových podlah v tloušťce 4,5-5,5mm. Tyto podlahy jsou odolné proti vlhkosti, mají nízký tepelný odpor. Při rovinnosti podkladu +-2mm není nutná stěrka.

  • PVC podlahy

    Polyvinylchlorid, zkráceně PVC je měkčený vinyl, ze kterého se vyrábí podlaha ve formě rolí. Často se tomuto typu podlah říká také lino. Oproti vinylovým podlahám, které se dodávají v dílcích, jsou PVC podlahy podstatně měkčí a pocitově teplejší. Pokud si pořídíte PVC podlahu s filcem, oceníte také minimální kročejový hluk, který se šíří konstrukcí domu při pohybu po domácnosti. Filc také zabraňuje prorýsování nerovností podkladu do dekoru PVC. Jsou odolné vůči vlhkosti, takže je možné je využít i v koupelně či kuchyni.